AVIA to międzynarodowa marka
która działa na rynku paliwowym

Pod marką AVIA działa ponad 3000 stacji paliw w 14 krajach Europy. AVIA jest popularna w takich krajach jak: Niemcy (ok. 840 stacji), Francja (ok. 710 stacji), Szwajcaria (ok. 600 stacji) czy Holandia (ok. 310 stacji).  Na terenie Polski pierwsze stacje AVIA pojawiły się w połowie roku 2017. Do końca grudnia 2017  działało już 15 stacji AVIA, a ich liczba szybko rośnie, gdyż plany rozwojowe marki AVIA w Polsce zakładają posiadanie 100 stacji do końca roku 2020. Ale AVIA to nie tylko stacje paliw. Pod tą marką w Europie oferowane są także oleje i smary, gaz ziemny i gaz LPG, a także olej opałowy i energia elektryczna.

AVIA od lat szczególnie mocno wspiera 2 dziedziny sportu: rajdy samochodowe i skoki narciarskie.

Jesteśmy dumni, że raz na jakiś czas polscy zawodnicy mogą skakać na skoczniach całego świata w koszulkach AVIA

AVIA Racing

Własny team rajdowy

Skoki narciarskie

Sponsoring konkursów Pucharu Świata

Marka

Pod względem liczby działających stacji paliw w Europie, AVIA zajmuje 6 pozycję pokonując takie koncerny jak Orlen, Aral, ŁukOil, czy OMV. AVIA obecna jest w 14 europejskich krajach i  generuje obroty na poziomie 20 mld Euro rocznie. AVIA to stabilność i bezpieczeństwo zarówno dla klientów jak również partnerów biznesowych.

 

Historia

AVIA to ponad 90 lat doświadczenia!

Marka AVIA powstała w Szwajcarii w 1927 roku. Wtedy właśnie kilku niezależnych importerów ropy naftowej połączyło swoje siły, aby współpracować pod jednym brandem. Założenie biznesowe polegało na tym, żeby partnerzy działający pod marką AVIA mieli razem więcej do zaoferowania swoim klientom i wzmocnili swoją pozycję biznesową,  pozostając jednak nadal niezależnymi firmami. Pomysł ten spodobał się też w innych krajach Europy dlatego w 1960 roku powstała AVIA International – czyli międzynarodowe stowarzyszenie niezależnych firm, które zaczęło oferować swoje produkty i usługi pod jedną, wspólną marką – AVIA.

Zmiany logo AVIA na przestrzeni lat

Jakość

Pracują dla nas największe rafinerie Europy. Niezależnie skąd pochodzi produkt – musi spełniać najbardziej rygorystyczne wymagania jakościowe. Kierowcy tankujący paliwo w Niemczech, Holandii czy na Węgrzech muszą mieć pewność co do jakości.

Nasze produkty poddawane są niezależnym procedurom kontroli jakości w laboratoriach od Portugalii aż po Serbię. Dopiero po przejściu specjalistycznych testów możemy z satysfakcją powiedzieć, że dany produkt naftowy ma jakość AVII.

AVIA to nie tylko stacje paliw

AVIA to nie tylko stacje paliw. To także poważny gracz na rynku hurtowym paliw oraz sprzedawca m.in.: energii elektrycznej, środków smarnych dla przemysłu i motoryzacji, oleju opałowego. AVIA inwestuje w tzw. zieloną energię (farmy słoneczne i wiatrowe) i rozwija stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych.

Skupiamy się na Klientach i ich potrzebach. Dzięki wspólnej marce i niezależności firm stowarzyszonych jesteśmy w stanie szybko dostosować produkty i usługi do zapotrzebowania na danym rynku. Chcemy być tam, gdzie jest Klient.Kotwica regionalna to jeden z naszych priorytetów. Jesteśmy przekonani, że wielką wartością AVII jest budowanie właściwych relacji z Partnerami i Klientami.

Najważniejszy jest klient

Skupiamy się na Klientach i ich potrzebach. Dzięki filozofii marki i niezależności firm stowarzyszonych jesteśmy w stanie szybko dostosować produkty i usługi do zapotrzebowania na danym rynku.

Rozumiemy i rozróżniamy potrzeby klientów.

Dziś AVIA International to ponad 90 firm z całej Europy, które pozostając prawnie i ekonomicznie niezależne budują swoją pozycję pod wspólnym brandem AVIA, który stał się gwarantem jakości obsługi. Parasol marki AVIA ułatwia budowę wiarygodnej oferty i czyni ze stowarzyszenia jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Europie.