Paliwa

Za rozwój sieci stacji paliw AVIA odpowiada firma UNIMOT S.A.  – największy niezależny importer paliw w Polsce. Naszą specjalnością jest hurtowa sprzedaż oleju napędowego oraz dystrybucja pozostałych paliw płynnych zarówno na terenie naszego kraju, jak i poza jego granicami. Dostępne w naszej ofercie produkty charakteryzują się przede wszystkim zredukowaną do minimum ilością zanieczyszczeń oraz najwyższymi parametrami eksploatacyjnymi. Na stacjach AVIA sprzedawane są zwykle paliwa od UNIMOT S.A., jednak w niektórych przypadkach stacje posiłkują się innymi renomowanymi dostawcami.

Na szczególną uwagę zasługuje paliwo premium AVIA Diesel Gold

Paliwo AVIA Diesel Gold jest odpowiedzią na dużą popularność samochodów napędzanych olejem napędowym w Polsce i oczekiwania ich kierowców. Stosujemy dodatek opracowany w Polsce, zapewnia on poprawę właściwości smarnościowych, detergentowych oraz wzrost liczby cetanowej. Efektem wyższej liczby cetanowej jest cichsza praca silnika, jego łatwiejszy rozruch. Ma też działanie przyjazne środowisku, gdyż ogranicza udział cząstek stałych w spalinach.

 

W ofercie posiadamy także doskonałe oleje silnikowe

Serdecznie zachęcamy do wypróbowania nowoczesnych olejów silnikowych AVIA, które gwarantują znakomitą ochronę silnika. Optymalne właściwości w zakresie płynności powodują maksymalne oszczędności w zużyciu paliwa, co z kolei prowadzi do zmniejszenia emisji spalin oraz kosztów eksploatacji. Znakomita lepkość, gwarantuje optymalne smarowanie silnika również w niskich temperaturach, co pozwala znacznie zredukować zużycie elementów silnika. AVIA oferuje szeroka gamę olejów zarówno do silników benzynowych jak również do silników diesla. Zapraszamy do zakupu na stacjach AVIA.

 

W ofercie posiadamy również wielofunkcyjne smary w areozolu

Z doświadczenia wiemy, że stacja paliw jest miejscem w którym nasi klienci poszukują różnych produktów, które umożliwią im jeszcze lepszą eksploatację swoich pojazdów. Dlatego w naszej ofercie posiadamy szeroką gamę wielofunkcyjnych smarów w areozolach. Można do nich zaliczyć:

AVIA BEARING SPRAY – Litowy smar w aerozolu o podwyższonej trwałości przeznaczony do smarowania śrub i innych elementów łożyskowych.
AVIA CERAMIC SPRAY – Zapobiega zapiekaniu śrub i połączeń metalowych ze stali, stopów szlachetnych, miedzi i aluminium.
AVIA GRAPHITE SPRAY – Smar grafitowy w aerozolu przeznaczony do smarowania łożysk, piór, resorów i gwintów śrub.
AVIA COPPER SPRAY – Przeznaczony do smarowania śrub i nakrętek, połączeń gwintowych, świec zapłonowych
AVIA CHAIN SPRAY – Syntetyczny, wodoodporny smar do łańcucha motocykli – drogowych i terenowych.
AVIA PTFE SPRAY – Smar teflonowy w aerozolu do smarowania łańcuchów, zawiasów, przegubów.

 

 

Czym jest AVIA

AVIA International to działające od 1960 r. stowarzyszenie, zarejestrowane w Szwajcarii, skupiające obecnie ponad 90 firm, które zarządzają łącznie ok. 3000 stacji paliw, w 14 krajach Europy. Stowarzyszenie udostępnia markę AVIA oraz zapewnia wsparcie w zakresie marketingu, zakupów i sprzedaży produktów na stacjach. Marka AVIA jest popularna w takich krajach jak: Niemcy (ok. 840 stacji), Francja (ok. 710 stacji), Szwajcaria (ok. 600 stacji), Holandia (ok. 310 stacji), Hiszpania (ok. 140 stacji). W naszej części Europy sieć zyskała popularność na Węgrzech (ponad 80 stacji) i w Serbii (ok. 50 stacji).

Więcej informacji o marce AVIA…

Aktualności

Na stacji AVIA w Warszawie będzie można zbadać wzrok

14 czerwca na stacji paliw AVIA w Warszawie kierowcy w wieku 50+ będą mogli zbadać swój wzrok. Placówka jest partnerem akcji pod hasłem „50/50”, odbywającej się w ramach 4. Warszawskiego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Kierowcy, którzy 14 czerwca zatrzymają się na stacji AVIA przy ul. Płochocińskiej 33, będą mogli wziąć udział w bezpłatnym badaniu wzroku, ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Jedynym warunkiem jest wiek – ukończone 50 lat. Akcja „50/50” będzie trwała w godzinach 10.00-17.00. Każdy uczestnik badania otrzyma apteczkę samochodową oraz gadżety firmowe marki AVIA.
Akcja „50/50” jest organizowana w ramach projektu 4. Warszawski Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jest to cykl 7 imprez, trwających przez 7 dni, poświęconych tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inicjatywa polega na przypomnieniu zasad ruchu drogowego przed wakacjami wszystkim uczestnikom tego ruchu, stąd każda akcja skierowana jest to innej grupy uczestników: rowerzystów, pieszych, dzieci, kierowców 50+. W ramach 4WTBRD odbędą się następujące akcje:

– Akcja „Dzwonek” Urząd Dzielnicy Śródmieście (11 czerwca)
– Akcja „Pieszy” Urząd Dzielnicy Ursynów (12 czerwca)
– Konferencja #EVERYLIFE Volvo Down Town Store (13 czerwca)
– Akcja „50/50”; stacja AVIA, Białołęka (14 czerwca)
– Warsztaty Drogowe; DriveLand (15 czerwca)
– Piknik „Warszawa jedzie na wakacje”, Białołęka (16 czerwca)
– Puchar Burmistrza Mokotowa, Mokotów (17 czerwca)

Organizatorem 4WTBRD jest Fundacja „Drogi Mazowsza”, która wspiera wszechstronny rozwój uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza działalności społecznej, informacyjnej, kulturalnej, naukowej, oświatowej i zdrowotnej na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na Mazowszu. Współorganizatorem wydarzenia jest Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Warszawie, a patronat nad imprezą objęli: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Radio TOK.FM oraz portal BRD24.pl


Zobacz również